first-nice-musli-bar

First Nice – müsli bar

Dzisiaj przetestuje dla Was najtańsze batoniki z Lidla. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie zwróciłam na nie uwagi. Zakupiłam wszystkie dostępne smaki, które były na półce i każdy z nich mniej więcej opiszę. W podsumowaniu spróbuję utworzyć ranking, w którym przedstawię batoniki według kolejności od najlepszego do najgorszego.

Opakowanie

Każdy z batoników jest takiej samej wielkości, ma błyszczącą powłokę w różnych kolorach, który charakteryzuje dany smak. Na opakowaniu widzimy rzeczywisty wygląd batonika i  całkiem sporą ilustrację różnych owoców i kokosa. Gramatura to 30 g. Ogólny wygląd jest dość schludny i nawet mi się podoba.

Smak

First Nice müsli bar – APPLE

No dobrze więc zaczniemy od smaku jabłkowego. Akurat ten baton jakoś nieszczególnie mnie zachwycił, smak trochę słodko-kwaśny, sztuczny, ogólnie nic szczególnego. Pewnie nie kupiłabym go jeszcze raz.

First Nice müsli bar – RASPBERRY

Ten batonik różnił się trochę od innych po otwarciu tym, że akurat był zgnieciony :D. Co do smaku.. bardzo sztuczna malina, słodki i trochę kwaskawy. Malinowy smak był dla mnie ogólnie najgorszy.

First Nice müsli bar – BANANA AND COCOA

Bananowy batonik był nawet niezły, słodki i faktycznie czuło się dodatek banana. Do tego jeszcze na dole znajdowała się czekolada, która może nie była pokroju Milki, ale pasowała do batona. W tym przypadku mogłabym skusić się na ponowny zakup.

First Nice müsli bar – COCONUT AND COCOA

Ten rodzaj posiadał w miarę swoich możliwości wszystko czego mi potrzeba, czyli słodki smak, wyczuwalny kokos i dodatkowo czekoladę na dole. Całość batonika wypadła najlepiej na tle pozostałych. Z racji tego, że kosztuje niewiele, mogłabym kupić go jeszcze raz.

Dopowiem, że każdy z tych batonów wygląda jakby był skąpany w miodzie, ponieważ wszystkie płatki są spojone ze sobą i są trochę lepkie oraz świecące.

Skład

First Nice - müsli bar APPLE

syrop glukozowy, 14% suszone jabłka, płatki pszenne, płatki jęczmienne, ekstrudat (pszenny, kukurydziany), tłuszcz palmowy, 3% inulina, nasiona słonecznika, emulgator: lecytyny (z soi); soja, maltodekstryna, regulator kwasowości: kwas cytrynowy; substancja utrzymająca wilgoć: sorbitole, aromat

First Nice - müsli bar RASPBERRY

First Nice - müsli bar COCONUT AND COCOA

syrop glukozowy, 12% polewa kakaowa (cukier, całkowicie utwardzony olej z nasion palmy olejowej, kakao w proszku, emulgator: lecytyny (z soi), aromat), 9% wiórki kokosowe, chrupki ryżowo-pszenne-kakaowe (ryż, mąka pszenna, cukier, kakao w proszku, suszony utwardzony tłuszcz z oleju palmowego), płatki kukurydziane, ekstudat kukurydziany, płatki jęczmienne, 3% migdały, całkowicie utwardzony tłuszcz palmowy, emulgator: lecytyny (z soi), maltodekstryna, substancja utrzymująca wilgoć: sorbitole, aromat

First Nice - müsli bar BANANA AND COCOA

syrop glukozowy, masa kakaowa (cukier, całkowicie utwardzony olej z nasion palmy olejowej), kakao w proszku;  emulgator: lecytyny (z soi), aromat), 9,05% suszony ananas (cukier trzcinowy, ananas), regulator kwasowości: kwas cytrynowy; przeciwutleniacz: dwutlenek siarki), ekstrudat kukurydziany, płatki owsiane, 6,5% kawałki banana suszonego (19% banan - w kawałkach banana suszonego, olej kokosowy, cukier, naturalny aromat bananowy), soja, płatki jęczmienne, 4,9% suszone jabłka, olej palmowy, emulgator: lecytyny (z soi), maltodektryna, substancja utrzymująca wilgoć: sorbitole, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromat

First Nice - musli bar APPLE

  na 100 g w porcji 30 g
 Wartość energetyczna 363 kcal 108,9 kcal
 Tłuszcz 9,7 g 2,91 g
 Węglowodany 64 g 19,2 g
 Białko 4,7 g 1,41 g

First Nice - musli bar RASPBERRY

  na 100 g w porcji 30 g
 Wartość energetyczna 367 kcal 110,1 kcal
 Tłuszcz 5,5 g 1,65 g
 Węglowodany 71,9 g 21,57 g
 Białko 6,9 g 2,07 g

First Nice - musli bar BANANA AND COCOA

  na 100 g w porcji 30 g
 Wartość energetyczna 375 kcal 112,5 kcal
 Tłuszcz 9 g 2,7 g
 Węglowodany 68 g 20,4 g
 Białko 7 g 2,1 g

First Nice - musli bar COCONUT AND COCOA

  na 100 g w porcji 30 g
 Wartość energetyczna 367 kcal 128 kcal
 Tłuszcz 5,5 g 5,4 g
 Węglowodany 71,9 g 18 g
 Białko 6,9 g 2,2 g

Podsumowanie

Tak więc mój ranking jest następujący:

1. COCONUT AND COCOA
2. BANANA AND COCOA
3. APPLE
4. RASPBERRY

Piszcie w komentarzach czy w ogóle smakował Wam któryś z tych smaków. A może jedliście jeszcze jakiś inny rodzaj?

Biedronka

Cena: 0,59 zł
7.5

Cena

9.0/10

Smak

7.0/10

Skład

6.0/10

Opakowanie

8.0/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *