Jak długo gotować kuskus?

Jak długo gotować kuskus?

Po pierwsze, cieszymy się, że zechcieliście przyłączyć się do naszej kulinarnej podróży. Dzisiaj zabierzemy Was do Maroka, Algierii i Tunezji – regionów słynących z aromatycznego, soczystego kuskusu. Kuskus to niezwykle wszechstronna potrawa, która pasuje zarówno do mięs, warzyw, a także słodkich owoców. Ale jak go idealnie ugotować? O tym przekonacie się w dalszej części naszego artykułu.

Ale co to jest kuskus?

Choć wielu z nas kojarzy kuskus z kaszą, w rzeczywistości jest to rodzaj makaronu wykonanego z semoliny durum. W krajach Północnej Afryki jest podstawą wielu tradycyjnych dań i zwykle podawany z warzywami, mięsem lub rybą. Może być również podawany z dodatkiem owoców jak choćby rodzynek jako deser.

Jak długo gotować kuskus?

Odpowiedź na to pytanie może zdziwić wielu! Otóż, kuskus nie jest tradycyjnie gotowany, a raczej parzony. Aby idealnie go przyrządzić wystarczy wlać wrzątek do miski z kuskusem i przykryć ją na 5-10 minut. Do każdego kubka kuskusu dodajemy kubek wrzątku. Taki sposób przygotowania sprawi, że nasz kuskus będzie lekki i puszysty.

Czy mogę gotować kuskus?

Jasne, że tak! Chociaż tradycyjny sposób przygotowania polega na zalaniu kuskusu gorącym wrzątkiem, niektóre osoby wolą go gotować. Gotowanie kuskusu polega na gotowaniu go przez około 15 minut w osolonym wrzątku lub bulionie. Pamiętaj, aby często mieszać, aby kuskus nie przywarł do dna garnka.

Zakończenie

Gotowanie – czy właściwie parzenie – kuskusu jest szybkie, proste i nie wymaga szczególnych umiejętności. To świetna alternatywa dla tradycyjnych kasz czy makaronów i doskonałe urozmaicenie codziennego menu. Zachęcamy do eksperymentowania z różnymi dodatkami i odkrywania niezwykle bogatego świata smaków kuchni orientalnej. Smacznego!

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *