Pomysł na bezglutenowe śniadanie

Pomysły na szybkie bezglutenowe śniadania do pracy

Osoby, które cierpią na nietolerancję glutenu wiedzą, że czasami trudno jest przygotować smaczne posiłki. Bywa, że po prostu brakuje dobrego pomysłu. Jako jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia śniadanie powinno być nie tylko pożywne, ale też naprawdę smaczne i proste do przygotowania.

  1. Co warto wziąć na śniadanie do pracy, będąc na diecie bezglutenowej?
  2. bezglutenowe bułki – na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania śniadań bezglutenowych?

Jakie śniadania przygotować dla osób stosujących dietę bezglutenową? Sprawdźmy.

Co warto wziąć na śniadanie do pracy, będąc na diecie bezglutenowej?

Świetnym sposobem na pyszne, pożywne śniadanie są wytrawne muffiny z jajkiem. To niezwykle łatwy przepis, nie ma tu też długiego wyrabiania ciasta, wielu składników czy długiego czasu. Tak naprawdę potrzeba jedynie ulubionych warzyw, jajek i piekarnika rozgrzanego do 200 stopni. Po niecałych 20 minutach można cieszyć się pysznymi, gorącymi babeczkami, które świetnie smakują zarówno na ciepło, jak i po ostygnięciu. Doskonałym pomysłem na śniadanie bez glutenu jest także pudding chia. Można go przygotować dzień wcześniej. To szybkie i proste śniadanie, które wymaga jedynie nasion chia, mleka i ulubionych dodatków. Niezbędnym elementem śniadań są bułki bezglutenowe. Przy ich pomocy można przygotować serię pysznych, pożywnych śniadań. Do tego nie można zapomnieć także o tym, że bezglutenowe bułeczki zapewniają w zasadzie nieskończone możliwości. Można je przygotować na przykład ze świeżą wędliną, twarożkiem, różnymi warzywami, jajkiem czy awokado oraz różnymi dodatkami, takimi jak na przykład pestki dyni, ziarna słonecznika, odrobina łusek babki jajowatej czy siemię lniane. Bezglutenowe bułki to naprawdę ciekawa propozycja.

Bezglutenowe bułki – na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania śniadań bezglutenowych?

Podczas przygotowywania śniadań bezglutenowych należy pamiętać, że pyszny smak można osiągnąć nawet naprawdę minimalnym wysiłkiem. Przykładowo, bezglutenowe bułki można przygotować samemu. Nie każdy ma jednak czas i ochotę na regularne wyrabianie ciasta. Zawsze jest też ryzyko, że bułki wyjdą twarde, zbyt suche, niedopieczone czy po prostu niesmaczne. Codzienne zabieganie może utrudniać regularną zabawę w piekarza, dlatego bułki bezglutenowe warto kupować na przykład przez Internet. W sieci dostępne są pyszne, pozbawione glutenu produkty z mąki ryżowej, mąki gryczanej, mąki owsianej, skrobi ziemniaczanej i bezglutenowej pszennej, wody i innych. Wierzch bułek może być po prostu smaczną, chrupiącą skórką, bywa jednak także ozdobiony dodatkami, takimi jak ziarna słonecznika, pestki dyni czy inne. Tak naprawdę zatem można minimalnym wysiłkiem, z pomocą kupnych bułek przygotować najróżniejsze śniadania, oszczędzając w ten sposób cenny czas.

Artykuł sponsorowany

5/5 - Liczba głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *