Czym jest kaiten-zushi?

Czym jest kaiten-zushi? Gdzie zjeść sushi pływające na łódkach?

Sushi jest w naszym kraju jednym z najbardziej popularnych japońskich specjałów, dlatego zapewne miłośnicy kuchni azjatyckiej doskonale znają tradycyjny sposób poddawania tego przysmaku w sushi barach. Co to jest kaiten-zushi? Poznaj restauracje, które serwują sushi na łódkach i przekonaj się, na czym polega ten niezwykły sposób delektowania się tym japońskim specjałem.

Kaiten-zushi w Sakana Katowice

Kaiten-zushi to rodzaj restauracji, w której sushi i inne dania są podawane na talerzach lub łódkach przemieszczających się specjalną taśmą albo fosą wzdłuż baru. Jest to tradycyjny sposób serwowania sushi zapoczątkowany w Osace i często spotykany w japońskich restauracjach sushi. W wielu polskich barach sushi również przyjął się ten oryginalny zwyczaj podawania sushi.

Przygotowywane wyłącznie ze świeżych składników sushi na łódkach spróbujesz w Sakanie w Katowicach. Rolki pływające kanałem na talerzykach zachwycają nie tylko cudownym smakiem, ale stanowią także ucztę dla oczu, ponieważ sushimasterzy przyrządzają je z niezwykłą starannością. Dania są przygotowywane na oczach gości i podawane na ręcznie wykonanej ceramice nawiązującej swoim wyglądem do bambusowych talerzy. Oprócz sushi na łódkach przy barze klienci mogą także delektować się przepysznymi japońskimi potrawami z menu przy stolikach. W ofercie dostępne są również dania dla wegetarian i dzieci, dlatego niemal każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Sushi na łódkach w Sakura Sushi Bar

Kolejną restauracją kaiten-zushi również znajdującą się w Katowicach jest Sakura Sushi Bar. Cenę każdej porcji sushi pływającego na łódkach określają kolory talerzyków. Pod koniec posiłku ich liczba jest sumowana, a klient otrzymuje rachunek. To bardzo popularny sposób rozliczania gości korzystających z baru serwującego sushi na łódkach. W tej restauracji można zjeść m.in. tradycyjne uramaki, hosomaki, nigiri, gunkanmaki i sashimi, a także tatary z ryb, sałatki oraz smaczne japońskie zupy.

Restauracja kaiten-zushi Pink Sushi w Rzeszowie

Restauracją kaiten-zushi, którą także warto odwiedzić, jest Pink Sushi w Rzeszowie. Specjalny taśmociąg transportuje przygotowane dania między stolikami, a goście mogą poczęstować się tym, na co mają ochotę lub złożyć własne zamówienie. W menu tej restauracji sushi znajdują się klasyczne rolki, sushi z pieczonym mięsem, a także takie dla wegetarian. Niezwykle ciekawą propozycją wydaje się także sushi z owocami, kremami lub kolorowymi sosami dla najmłodszych miłośników japońskich smaków.

Goście tej restauracji zapewne doskonale wiedzą, jak jeść sushi z taśmy, ponieważ dania podawane są w różnokolorowych naczyniach, które nie tylko określają rodzaj rolek, ale również cenę porcji. Na zielonych talerzach serwowane jest sushi dla wegetarian, na różowych rolki na słodko, a na żółtych podawane są przysmaki na surowo. Pomarańczowe talerze to potrawy pieczone, natomiast na fioletowych znajdują się dania specjalne.

Należy przyznać, że kaiten-zushi to niezwykle oryginalny sposób podawania sushi i innych przysmaków kuchni japońskiej. A Ty byłeś już kiedyś w restauracji z sushi na łódkach? Daj znać w komentarzu.

Materiał zewnętrzny

5/5 - Liczba głosów: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *